Fiorentina preko Udinezea do finala!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 11. februar 2014.

• 22:56

Fiorentina je prvi finalista italijanskog kupa nakon što je u revanš meču polufinala savladala Udineze rezultatom 2:0, što je bilo dovoljno za ukupan rezultat od 3:2 u korist Viole.

Fiorentina je mnogo bolje počela utakmicu, nakon jedne šanse koju je propustio Matri, usledio je 14. minut i gol koji je postigao Manuel Paskval za 1:0 za Violu.

U periodu od 20. do 25. minuta videli smo nekoliko šansi, prvo je Di Natale oprobao svoj šut, zatim, na drugoj strani je šansu propustio Fernandez, da bi ponovo Di Natale mogao biti koban po Fiorentinu.

Ipak, do kraja poluvremena je ostalo 1:0 u korist ekipe iz Firence, iako je Di Natale imao još dve situacije iz kojih je moglo nešto da se izrodi za ekipu Udinezea.

Drugo poluvreme je Fiorentina ponovo bolje krenula, najviše su pretili Matias Fernandez i Hoakin, da bi u 61. minutu Kvadrado postigao gol na asistenciju Pizara, rezultat je bio u tim trenucima 2:0, a taj rezultat je vodio Violu u finale ovog takmičenja.

Stefan Savić je zbog povrede morao da napusti teren neposredno pre gola Fiorentine.

Udineze je krenuo odmah nešto ofanzivnije, Bruno Fernandez i gabrijel Silva su pokušali da smanje minus, ali ništa se nije menjalo u tim trenucima.

U 79. minutu je i Di Natale pokušao, ali danas mu očigledno nije bio dan.

Do kraja meča se ništa značajnije nije dešavalo, Fiorentina je na ovaj način prošla u finale italijanskog kupa.

Ipak, vredno pomena je da su čak dvojica fudbalera Udinezea dobila crvene kartone u sudijskoj nadoknadi meča, u pitanju su Domici i Agiemang, koji je crveni karton dobio sa klupe.

Igrač meča bio je kolumbijski internacionalac, Kvadrado.

Dušan Basta i Željko Brkić (povređen) nisu bili u postavi ekipe Udinezea.