nedelja 11.03.2018.
14:34

Teško je danas bilo fudbalerima Fiorentine, koji su pre nedelju dana izgubili kapitena, ali su ipak smogli snage i savladali ekipu Beneventa na ''Artemio Frankiju''.

Beta/Maurizio Degl'Innocenti/ANSA via AP

U prvoj današnjoj utakmici 28. kola Serije A, Fiorentina je pred svojim navijačima savladala Benevento rezultatom 1:0.

Utakmica je bila posvećena uspomeni na Davida Astorija, kapitena Fiorentine koji je preminuo u snu prošlog vikenda, pred utakmicu sa Udinezeom.

Pred početak meča Astoriju je minutom ćutanja odata pošta, a u 13. minutu utakmica je simbolično prekinuta, jer je kapiten ''Viole'' nosio dres sa brojem 13.

Desetak minuta kasnije, postignut je jedini pogodak, a strelac je bio Vitor Ugo kome je ovo bio prvi pogodak u tekućoj sezoni. Možete ga videti u priloženoj vesti.

Posebno dirljivo bilo je i to što Ugo nosi dres sa brojem 31, a Astori je preminuo u 31 godini života...

Sama utakmica nije bila previše sadržajna, što je i razumjivo, imajući u vidu ove tužne okolnosti. Mogla je Fiorentina u nadoknadi vremena i do ubedljivijeg trijumfa kada je Badelj pogodio stativu sa dvadesetak metara, a Benasi nije uspeo da odbijenu loptu sprovede u prazan gol.

Ono što nas je zabrinulo, jeste povreda Nikole ''Blekija'' Milenkovića, koji je u 57. minutu uplakan napustio teren, ophrvan teškim emocijama tokom današnjeg meča.

U ekipi Beneventa nastupio je i Filip Đuričić od prvog minuta, a zamenjen je desetak minuta pre kraja.

Fiorentini je ovo deseta pobeda u sezoni, a poslednjeplasirani Benevento je upisao 23. poraz.