Fiorentina bez popusta za Bolonju

• Autor: Boris Jovanović

• 26. april 2014.

• 19:59

"Ljubičasti" slavili na "Dal'Ari", sve gotovo u prvom poluvremenu, Bolonju čeka bitka za goli život.

Fiorentina je bez većih problema odnela bodove iz Ređo Emilije, slavili su sa 3:0 i učvrstili četvrtu poziciju koja donosi direktan plasman u EL.

"Ljubičasti" su od početka bili bolji tim mada je Bolonja pripretila preko Konea. Prvo je Kvadrado savlada Kurćija i asistenciju Hoakina pretvorio u pogodak.

Do poluvremena je i Josip Iličić pogodio sa 20 metara, mada je lopta pogodila Pacijencu i promenila pravac. U drugom delu, bolja igra gostiju, pretili su, promašili nekoliko prilika, a onda je Kvadrado u samom finišu postavio konačan rezultat.

Bolonja je na ivici opasne zone, propustila je priliku da pretekne Sasuolo koji u ponedeljak dočekuje Juventus.

Golove sa meča iz Bolonje možete videti ovde.