"Filipsovci" se nisu dobro proveli u Roterdamu, ispaštao Fejenordov gradski rival

petak 07.12.2018.
23:49

PSV ubedljiv u 15. kolu Eredivizije.

EPA-EFE/JOEP LEENEN

Fudbaleri PSV Ajndhovena su u minulom kolu doživeli prvi poraz u sezoni, savladali su na "De Kipu" u Roterdamu od strane Fejenorda.

Tako su večeras rešili da se osvete protiv druge roterdamske ekipe, savladali su Ekselsior sa čak 6:0 (2:0).

Poveli su u 17. minutu, strelac je bio Luk de Jong na asistenciju sjajnog levog beka Anhelina.

Do drugog gola stižu nakon ovih 17 minuta, ovoga puta je sopstvenu mrežu zatresao van der Mer.

U nastavku, nakon sedam minuta igre, novi autogol, ovoga puta je nespretan u svom kaznenom prostoru bio Mateij.

A onda, u poslednjih 10ak minuta, još tri gola u mreži Ekselsiora, najpre je Malen povisio na 4:0, "petarda" je pukla nakon pogotka Bergvajna u 89. minutu, da bi konačan rezultat u drugom minutu nadoknade postavio De Jong svojim drugim pogotkom.

"Filipsovci" na čelu tabele sa 42 boda, pet manje ima drugoplasirani Ajaks, ali uz utakmicu manje od aktuelnih šampiona. Ekselsior na 12. mestu sa 26 bodova manje od večerašnjeg protivnika.