'Fiesta' na Bernabeu - Real za poluvreme samleo Sevilju!

subota 09.12.2017.
18:03

Utakmica na stadionu "Santijago Bernabeu" najavljivana je kao derbi 15. kola španskog prvenstva, a ispostavilo se da se radilo o igri mačke i miša.

Epa/Rodrigo Jimenez

Fudbaleri Real Madrida deklasirali su Sevilju rezultatom 5:0 (5:0), a čitav posao četa Zinedina Zidana obavila je u četrdeset minuta prvog dela igre.

Utakmici je prethodila svečanost upriličena u čast zvanično najboljeg fudbalera sveta Kristijana Ronalda koji je pred navijače izneo petu "Zlatnu loptu" koju mu je "Frans Fudbal" uručio u četvrtak.

Samo tri minuta igre bilo je potrebno "Kraljevskom klubu" da stigne do vođstva, a Andalužane je načeo Naćo. Defanzivac Real Madrida bio je precizan posle kornera sa desne strane.

Dvadeset minuta nakon vodećeg gola na scenu stupa Kristijano Ronaldo. Na asistenciju Marka Asensija Portugalac beleži svoj treći ovosezonski gol, a u 32. minutu biva precizan sa bele tačke čime je dodatno uvećao prednost domaćih.

Do odlaska na odmor Sevilja je doživela pravu katastrofu. Najpre je Toni Kros povisio na 4:0, da bi "petardu" kompletirao mladi Ahraf Hakimi. Nemac je odlično povukao kontru posle duplog pasa sa Lukasom Vaskezom i zatresao mrežu Serhija Rika, a tri minuta pre kraja prvog dela talentovani Marokanac postiže prvenac u Primeri.

Drugo poluvreme predstavljalo je otaljavanje posla od strane aktuelnog prvaka Španije i Evrope. Real Madrid je drugi deo meča odigrao "pod ručnom", Ronaldo je teren napustio u 76. minutu, a Zidan je iskoristio priliku da ranije sa terena izvede Luku Modrića i Tonija Krosta.

Devetom prvenstvenom pobedom Real Madrid se izjednačio po broju bodova sa drugoplasiranom Valensijom (31) ali će "Slepi Miševi" svoj meč 15. kola odigrati kasnije danas protiv Selte iz Viga.

Važno je napomenuti da je Kristijano Ronaldo sa današnja dva gola premašio kvotu od 50 golova u kalendraskoj godini što je učinak kojim Portugalac može da se podiči sedmu godinu za redom!

Najbolja je bila 2013. godina kada je dao 69 golova u 59 mečeva, to sigurno neće dostići ove sezone. Sada je u 57 mečeva dao 51 gol, što je slabiji prosek i posledica loše jeseni. U kalendarskoj 2017. je uz 39 golova za Real, bio strelac za Portugal 11 puta.

Narednu utakmicu u Primeri Real će odigrati 23. decembra i to protiv najvećeg rivala Barselone. Pre toga Kraljevki klub očekuje učešće na FIFA Svetskom prvenstvu gde će pokušati da odbrane titulu osvojenu prošlog decembra.