nedelja 28.10.2018.
20:15

Hrpa golova i ubedljiv trijumf "Farmaceuta".

EPA-EFE/FOCKE STRANGMANN

U okviru 9. kola nemačke Bundeslige, Verder je na svom stadionu ugostio Bajer Leverkuzen, gosti su slavili sa čak 2:6 (0:3).

Već u osmom minutu "Farmaceuti" dolaze do vođstva, nakon prizemnog centaršuta Belarabija, mrežu Verdera trese Foland.

Pola časa kasnije, Julijan Brandt kupi jednu loptu na ivici kaznenog prostora domaćina i uz malo sreće je smešta u mrežu rivala za 0:2.

U poslednjem minutu prvog dela igre, Foland uzvraća uslugu Belarabiju, koji lukavim udarcem matira nemoćnog golmana domaće ekipe za 0:3.

Sa tim rezultatom u korist gostujuće ekipe otišlo se na odmor, a onda se domaćin za tri minuta vratio u meč.

Na isteku jednog časa igre, istorija. Dejvi Klasen proigrava Klaudija Pizara, a Peruanac iz izgledne pozicije postiže gol za 1:3. Ovim pogotkom je legendarni napadač postao drugi najstariji igrač koji se upisao u listu strelaca u Bundesligi, sa 40 godina i 25 dana starosti. Najstariji je Miroslav Votava, koji je bio strelac sa 40 godina i 121 dan starosti.

Samo tri minuta kasnije, nakon kornera sa desne strane i gužve u kaznenom prostoru gostiju, Osako postiže gol za 2:3.

Pet minuta kasnije, korner Brandta sa leve strane, nespretni Langkamp pogađa sopstvenu mrežu, Bajer je opet imao tri gola prednosti.

Defanzivac Verdera Langkamp će što pre želeti da zaboravi ovaj duel, kako je samo pet minuta nakon prvog autogola postigao i drugi, ovoga puta nakon prizemnog centaršuta sa desne strane, Haverc je pokušao "štiklom" da šutira, ali je samo iznenadio fudbalera Verdera, koji novom nespretnom reakcijom matira sopstvenog čuvara mreže.

Na kraju debakl Verdera, koji ostaje na četvrtom mestu na tabeli sa 17 bodova, Bajer 12. sa šest bodova manje.