• 09. januar 2016.

• 23:54

Domaći tim konačno prekinuo 'crni niz'.

Klub iz Valensije je konačno zabeležio pobedu u šampionatu Španije, i tako rekinuo 'post' koji traje nešto više od mesec dana.

Ekipa koju predvodi Rubi, zabeležila je pobedu nad ekipom Rajo Valjekana, rezultatom 2-1

Na 'Siutat de Valensija' 'koplja' su ukrstila dva tima koja se nalaze na začelju Primere.

Domaći navijači konačno su imali razloga za zadovoljstvo, i ova pobeda bi mogla da znači i rekretnicu i buđenje njihovog kluba.

U prvom poluvremenu nije viđeno mnogo, a se na pauzu otišlo pri rezultatu 0-0.

U drugom poluvremenu Dejverson je pogotkom u 72. minutu postigao gol za domaće. Devet minuta kasnije Hoze Luis Morales je udvostručio prednost Levantea.

Kada je izgledalo da je sve gotovo, na scenu je stupio bivši fudbaler Valensije i Svonsija, Pablo Ernandez, i smanjio prednost domaćih golom u 83. minutu. Ipak, ekipa iz Valjekasa nije smogla snage da izbegne poraz na gostovanju u Valensiji.