• Autor: Boban Filipović

• 17. avgust 2017.

• 22:01

Vardar, PAOK i Braga su na odličnom putu da se plasiraju u grupnu fazu Lige Evrope...

Šampion Maćedonije je savladao Fenerbahče u prvom duelu plej-ofa za Ligu Evrope na stadionu 'Filip II' sa 2:0.

Tigran Barsegjan je doveo Vardar u vođstvo u 20. minutu, a konačan rezultat postavljen je u sudijskoj nadoknadi kada je Mehmed Topal postigao autogol u situaciji kada su gosti imali igrača više na terenu.

Grnčarov je u 89. minutu morao van igre zbog dva žuta kartona, a do poslednjeg sudijskog zvižduka i Turci su ostali sa desetoricom, Souza je pocrveneo posle drugog gola.

Fener je imao više od igre od Vardara, loptu u svom posedu preko 60% vremena, čak sedam udaraca u okvir gola gola, Gačevski je sve skinuo, dok je Vardar postigao više golova nego što je imao udaraca u okvir protivničkog gola!

U isto vreme, nešto južnije, u Solunu, PAOK je savladao švedski Ostersunds sa 3:1 posle velikog preokreta.

Gosti su poveli golom Nurija iz penala u 21. minutu, Matos je poravnao na 1:1 deset minuta kasnije, što je bio rezultat kojim se otišlo na odmor, i koji je bio na snazi do samog finiša utakmice.

Onda na scenu stupa Aleksandar Prijović, koji sa dva gola donosi veliku pobedu PAOK-u. Reprezentativac Srbije je u 77. minutu preokrenuo na 2:1, a u 88. sa 'kreča' postavio konačan rezultat.

Odličan rezultat je ostvarila i Braga, koja je kao gost slavila protiv Hafnarfjordura.

Islanđani su poveli golom Bjornsona krajem prvog poluvremena, ali u nastvaku Portugalci dolaze do preokreta. Dias Fernandes je posle sata igre zjednačio na 1:1, a konačnih 1:2 postavlja Nikola Stojiljković u 79. minutu, dvadesetak minuta pošto je upao u igru sa klupe.

Ranije su odigrana još četiri utakmice u okviru plej-ofa za Ligu Evrope, više o tome čitajte OVDE.