Fener bez Lige šampiona, Seltik i Kluž lako, umalo iznenađenje u Kijevu

• 29. avgust 2012.

• 22:50

Večeras je odigrano još pet revanš mečeva kvalifikacija za Ligu šampiona. Plasman u evropsku elitu izborili Seltik, Dinamo Kijev, Spartak Moskva i Kluž, a Lil je posle produžetaka eliminisao danski Kopenhagen.

Najlakši posao večeras imao je škotski Seltik, koji je i na svom terenu zabeležio pobedu nad švedskim Helsingborgom rezultatom 2:0.

Huper u 30. i Vanujama u 88. minutu bili su strelci za domaće koji ukupnim rezultatom 4:0 iz dva meča idu u Ligu šampiona.

U startnoj postavi gostiju i večeras je bio novajlija Nikola Đurđić, ali ponovo nije uspeo da se istakne.

U Ligi šampiona igraće i rumunski Kluž, koji je večeras na svom terenu savladao Bazel sa 1:0, golom Kapetanosa iz 20. minuta. Rumuni su, podsetimo, slavili i u prvoj utakmici, rezultatom 2:1.

Menhengladbah je posle prve utakmice (1:3) već bio ''prežaljen'' protiv Dinama iz Kijeva, ali je večeras umalo došlo do iznenađenja u Ukrajini.

Autogolom Kačeridija bundesligaš je poveo u 70. minutu, da bi Arango osam minuta kasnije doveo Menhengladbah na samo gol od plasmana u ligu šampiona. Ali, umesto toga, do kraja je viđen i gol u njihovoj mreži, strelac je bio Ideje u 88. minutu - 1:2.

Miloš Ninković je bio u startnoj postavi Kijevljana, a u poluvremenu ga je zamenio Hrvat Vukojević.

Za razliku od Ninkovića, Miloš Krasić neće igrati u Ligi šampiona, pošto je njegov Fenerbahče igrao nerešeno 1:1 na svom terenu protiv moskovskog Spartaka.

Gosti, koji su na revanš stigli sa minimalnom prednošću, poveli su već u 6. minutu golom Arija. Deset minuta novi problemi za domaće, pošto je Krasić zbog povrede morao da napusti teren.

U nastavku Musa Sou je u 69. minutu uspeo da donese izjednačenje domaćima, koji su napadali do samog kraja, ali nisu uspeli da se izbore za produžetke.

Konačno, Lil je posle 90. minuta uspeo da anulira prednost Kopenhagena iz prvog meča. Jedini gol je postigao Dinje, pa se otišlo u produžetke...

A onda, na kraju prvog produžetka, Tulio De Melo postiže drugi gol za Lil, gosti u poslednjih 15 minuta nisu imali odgovor, pa je do kraja ostalo 2:0 za francuskog predstavnika koji se plasirao u Ligu šampiona.