sreda 17.06.2020.
23:54

Pobeda Atletiko Madrida u gostima.

EPA-EFE/JESUS DIGES

Osasuna je dočekala na svom terenu ekipu Atletiko Madrida u okviru 29. kola španske Primere, a gosti su odneli sva tri boda sa isto toliko postignutih golova - 0:5 (0:1).

Junaci današnje pobede jesu Markos Ljorente i Žoao Feliks, momak koji je konačno proradio od dolaska iz Benfike.

Nije imao najsjajniju sezonu ovaj fudbaler koji je plaćen neverovatnih 126 miliona evra, ali je danas dokazao da se u budućnosti od njega može očekivati dosta toga dobrog.

Igrao se 27. minut kada je prosto zakucao loptu u mrežu Osasune i doneo prednost Atletiko Madridu.

U 56. minutu 0:2, Dijego Košta je dobio sjajnu loptu, izašao sam ispred golmana, ali je nesebično dodao do Feliksu koji je bio u još boljoj poziciji.

Imala je Osasuna jednu šansu preko Adriana, a onda još tri gola u mreži ovog tima.

Prvo se rezervista Ljorente prošetao kroz odbranu u 79. minutu utakmice, nekako nismo videli dovoljan otpor domaćeg tima.

Samo dva minuta kasnije Alvaro Morata uspeva da izbegne ofsajd, koristi Ljorenteov pas i pogađa za velikih 0:4, ali ni to nije bio kraj.

U 88. minutu utakmice konačnih 0:5 postavlja Karasko, ponovo na asistenciju Ljorentea.

Treba istaći i da je Osasuna prvi put pripretila Janu Oblaku tek u 90. minutu utakmice, kao i da je Darko Brašanac igrao danas kao jedini starter u domaćem timu koji nije bio Španac.