Fekir rešio fenjeraša

Autor: Boban Filipović
nedelja 29.10.2017.
16:57

Dva gola rana ofanzivnog veziste Lavova" bila su dovoljna za treću pobedu u nizu.

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

Fudbaleri Olimpika iz Liona su opravdali ulogu favorita protiv poslednjeplasiranog Meca i upisali rutisku pobedu u 11. kolu Lige 1.

Rezultat je bio 2:0, oba gola postigao je Nabil Fekir, prvi u šestom, drugi u 20-om minutu utakmice.

Pobeda "Lavova" je mogla da bude i ubedljivija. Memfis Depaj u finišu prvog, Marjano Diaz početkom drugog dela igre i rezervista Maksvel Korne u dva navrata u finišu su imali dobre prilike, ali ih nisu materijalizovali.

Mec je imao šansu da se vrati u život sredinom drugog poluvremena, ali je Antoni Lopes maestralnom intervencijom skinuo dobar udarac napadača gostiju Matjua Dosevija.

Lion se sa nova tri boda vratio na treće mesto na tabeli, tu će i ostati posle 11. kola, dok Mec ostaje poslednji sa samo tri osvojena boda.