nedelja 22.10.2017.
21:06

Benfika je trijumfovala u Avešu.

Beta/AP Photo/Armando Franca

Šampion Portugalije je opravado ulogu favorita u duelu sa Desportivo Avešom i slavila kao gost.

Najbolji strelac Primeire Žonas je doveo Benfiku u vođstvo golom iz penala posle pola sata utakmice i to je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu.

Posle pet minuta igre u nastavku Haris Seferović je duplirao prednost 'Orlova', međutim, petnaestak minuta pre kraja utakmice Defendi je golom glavom posle kornera doneo domaćinu nadu da može da izgebne poraz, ali se Žonas pobrinuo da se to ne dogodi. Brazilac je još jednom bio siguran sa 'bele tačke', postigao svoj 12. prvenstveni gol ove sezone i postavio konačnih 1:3.

Ljubomir Fejsa i Mile Svilar su odigrali celu utakmicu, Andrije Živkovića nije bilo u protokolu.

Benfika je ovom pobedom dospela na drugu poziciju na tabeli, ali nije realno da se tu zadrži jer gradski rival Sporting, koji ima isto bodova i utakmicu manje, večeras dočekuje Čaves.