nedelja 28.01.2018.
16:28

Aktuelni šampion Holandije je prilično rutnski savladao Den Hag na povratnčkom debiju Robina Van Persija.

BETA/AP Photo/Peter Dejong

Puleni Đovanija Van Bronhorsta su u 20. kolu protiv Den Haga došli do 10. prvenstvene pobede u tekućoj sezoni.

'Roterdamsi' su trijumfovali na svom 'De Kujpu' rezultatom 3:1, a ova utakmica će ostati upamćena i kao prva Van Persijeva po povratku u rodni grad i klub u kom se afirmisao.

Najbolji strelac u istroji holandske reprezentacije je ušao u igru u fnišu utakmice umesto Nikolaja Jorgensena u trenutku kada je na snazi bio rezultat kojim je završena utakmica.

U prvom poluvremenu su mreže mirovale, na prvi gol se čekalo do 54. minuta kada je Toni Vilhena doveo Fejenord u vođstvo. Pentaestak minuta kasnije duplirao ga je Berhius na asistenciju Tornstre, ali nedugo potom gosti se vraćaju preko Imersa. Ipak, deset minuta pre kraja Berhius se asistencijom udužio Tornstri, koji postavlja konačan rezultat.