Aktuelni šampion Holandije je poražen u Arnhemu u 23. kolu Eredivizije.

EPA/JERRY LAMPEN

Verovalo se da će ubedljiva pobeda od pre nekoliko dana nad Groningenom na 'De Kujpu' i povratnički prvenac Robina Van Persija biti vetar u leđa 'Roterdamsima' u poslednjoj trećini sezone, ispostavilo se da nije baš tako.

Vitese je bio tvrd orah za Fejenord i oborio na pleća šampiona pred svojom publikom.

Ekpa Đovaija van Bronkhorsta je povela posle dvadeset minuta igre golom Vilhene, ali to je bilo sve od gostiju.

Pred sam kraj prvog poluvremena Kašia je poravnao na 1:1, a Linsen u nastavku sa dva gola srušio šampiona, pa je meč završen rezultatom 3:1.

Linsen je oba svoja gola postigao neposredno posle crvenih kartona fudbalera gostju iz Roterdama, prvo je pocrveneo Basakčioglu sredinom drugog poluvremena, a u finišu i Malasija.