16:19

Aktuelni šampion Holandije je demolirao roterdamsku Spartu na njenom Het Kastel stadionu.

EPA/JERRY LAMPEN

Ekipa Đovanija van Bronkhorsta je demonstrirala silu protiv gradskog rivala i upisala najubedljiviju pobedu ove sezone.

Meč je završen rezultatom 0:7, a već posle 15 minuta igre je bilo jasno da će Sparta doživeti katastrofu.

Vilhena, Vente i Huste su otvorili goleadu, a nešto pre pola sata igre Vilhena je postigao i drugi gol na utakmici za 'poker' Fejenorda.

U drugom poluvremenu još tri gola u mreži fenjeraša Eredivizije, strelci su bili Tapia, Berhius i rezervisa Basakčioglu.

U derbiju kola, Ajaks je slavio kao gost u Alkmaru sa 2:1, osamio se na drugom mestu na tabeli i ponovo kaska pet bodova za liderom PSV Ajndhovenom.

AZ je poveo golom Jahanbakhsha iz peala sredinom prvog poluvremena, do odlaska na odmor Klas-Jan Huntelar je poravnao na 1:1, a posle šest minuta igre u nastavku Lase Šene je bio precizan sa 'kreča' i doneo pobedu 'Kopljanicima'.