Favoriti po planu - Plzen i Steaua jednom nogom u plej-ofu za LŠ!

• Autor: Miloš Marković

• 30. jul 2013.

• 20:04

Odigrane su još tri utakmice trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, u kojima su postignuti očekivani rezultati.

Nosioci za plej-of fazu kvalifikacija za Ligu šampiona, rumunska Steaua i Viktorija Plzen ostvarili su očekivane pobede u prvim mečevima trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Današnji mečevi kvalifikaija započeti su duelom koji je odigran od 15 sati u kom je kazahtanski Šahtjor slavio 3:0 nad albanskim Skenderbegom.

Od 18 sati odigrane su još tri utakmice.

U Beču je domaća Austrija dočekala Harnarfjodur sa Islanda i zabeležila očekivanu, doduše minimalnu pobedu. Gol za domaće postigao je Rojer u 25 minutu.

U drugom meču Dinamo Tbilisi dočekao je Steauu iz Bukurešta.

Gosti nisu gubili vreme, slavili su rezultatom 0:2. Golove za rumusnku ekipu postigao je dvostruki strelac Janču u 64. i 83 minutu.

U poslednjoj utakmici koja je počela od 18 sati sastali su se estonski Kalju i Vitorija Plzen.

Češki tim je bio više nego ubedljiv, te će u revanš meču na domaćem terenu imati zalihu od čak 4 gola prednosti. Tri gola za goste je postigao Cistovski, u 2., 52. i 92. minutu, kao i Duris koji se u strelce upisao u 77. minutu utakmice.

Danas se igra još 6 mečeva trećeg kola kvalifikacija.

Od 19 sati sastaju se Bazel - Makabi Tel Aviv i Nordsjeland - Zenit, a od 20 sati igraju PAOK i Metalist Harkov. Od 20.45 takođe igraju dve utakmice, a sastaju se Dinamo Zagreb - Šerif i PSV - Varegem.

Današnji program zatvaraju francuski Lion i švajcarski Grashopers koji se sastaju od 21 sat.