• 20. decembar 2015.

• 16:55

Posle Juventusa, slavili Napoli, Fiorentina i Roma, videćemo odgovor Manćinijevog tima večeras...

U Bergamu, tradicionalno teško gostovanje za Napoli.

Domaćin je preko Moraleza mogao odmah do vođstva, uzvratio je Insinje. Dosta tempa velika borbenost, ali smo golove videli u nastavku.

Napolitanci su poveli golom Hamšika sa penala, pošto je Holanđanin Ron bespotrebno igrao rukom.

Ali samo dva minuta kasnije izjednačenje, Papu Gomez je savladao Rejnu, 1:1.

Golovi kao na traci, Napolitanci su opet poveli, neizbežni Pipita Iguain nastavlja strašnu seriju ove jeseni, gosti opet vode.

Do kraja Argentinac je svojim 16. golom u šampionatu zapečatio sudbinu Lombardijaca, iako je Napoli imao igrača manje posle isključenja Žorginja.

Hamšik je na kraju i promašio penal, ostalo je 3:1.

Roma su mučila gotovo poluvreme sa Đenovom, imao je De Rosi šansu, ali je Perina načeo Florenci. On je zaboravljen na drugoj stativi sačekao loptu i volej udarcem je smestio u mrežu.

U nastavku je "Vučica" sačuvala prednost, Sadik je u finišu postavio konačnih 2:0. Tim je sačuvao posao Rudiju Garsiji, no svakako da će američki vlasnici čekati kiks Francuza kako bi doveli novog trenera.

U Firenci je priča završena za poluvreme i to u režiji Balkanaca. Prvo je Kalinić izbegao ofsajd zamki i kroz noge iskusnog Argentinca Bizarija pogodio mrežu, da bi Josip Iličić lepim golom povećao prednost Toskanaca.

Tako je ostalo do kraja pa je Fiorentina nastavila poteru za Interom koji igra večeras.

Sasuolo je poveo u Veroni  preko Flokarija koji je posle centaršuta Šime Vrsaljka glavom smestio loptu u mrežu. Fenjeraš se nije dao, Luka Toni naravno matira Konsiljija za izjednačenje.

Golove sa današnjih mečeva možete videti ovde.

U prvom meču dana je Juventus savladao Karpi sa 3:2, izveštaj možete čitati ovde.

Juče je istim rezultatom Empoli odneo bodove iz Bolonje.

Ostali mečevi, poslednji u 2015. godini, na programu su od 18, odnosno 20:45.