• 15. decembar 2012.

• 17:33

Kiks Bajerna u duelu sa Menhengladbahom iskoristio je drugoplasirani Leverkuzen, koji je na svom terenu lako savladao Hamburg i smanjio prednost lidera na devet bodova razlike.

Fudbaleri Leverkuzena učvrstili su se na drugom mestu bundesligaške tabele na kraju jesenje polusezone.

''Farmaceuti'' su u 17. kolu pred svojim navijačima savladali Hamburg sa 3:0, a istakao se iskusni napadač Štefan Kisling sa dva postignuta gola. Osim njega, trijumfu je golom doprineo i Širle u 36. minutu.

Štutgart je sa Kuzmanovićem u ekipi poražen na gostovanju Majncu sa 3:1. Harnik je početkom drugog poluvremena doveo ''Švabe'' u vođstvo, ali ono nije dugo trajalo i vrlo brzo je domaći tim stigao do preokreta. Srpski reprezentativac je u poraženoj ekipi odigrao svih 90 minuta.

Uspešna na svom terenu bila je i Fortuna, koja je u Diseldorfu savladala Hanover sa 2:1, dok je Grojter Firt u derbiju začelja remizirao sa Augsburgom.

Konačno, Volfsburg je na svom terenu poražen od Ajntrahta sa 2:0, ali su gosti iz Frankfurta imali olakšan posao od 17. minuta, kada je u redovima ''Vukova'' crveni karton dobio Žosue.