nedelja 18.12.2016.
19:21

Ekipa Bajer Leverkuzena poražena je u 15. kolu nemačke Bundeslige od ekipe Inglštata.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Leverkuzen, koji je stigao do 1/8 finala Lige Šampiona, nastavio je da beleži razočaravajuće rezultate u domaćem šampionatu.

Delovalo je da bi nakon pobede u derbiju protiv Šalkea mogli da se vrate na pravi put ali nisu uspeli u tome, kako su se sapleli na "BajAreni" protiv ekipe koja se nalazi u zoni ispadanja.

Na kraju je bilo 1:2 (0:1) za gostujući sastav, do pobede ih je pogurao Čarls Aranguiz koji je zaradio crveni karton sredinom drugog dela.

Poveli su gosti preko Moralesa u 26. minutu, a sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku je nakon samo četiri minuta igre Aranguiz zaradio svoj drugi žuti karton, te su domaći ostali brojčano slabiji.

Uprkos tome, dolaze do izjednačenja samo 14 minuta nakon isključenja Čileanca. Mehmedi je pogodio na asistenciju Džulijana Brant.

Ingolštat ipak vraća prednost, 10 minuta nakon izjednačenja, mrežu Leverkuzena je pogodio Koen na asistenciju Grosa.

Do kraja nije bilo promena, Leverkuzen je tako ostao na devetom mestu tabele sa svega 20 bodova iz 15 kola, dok je Ingolštat uprkos trijumfu i dalje u zoni ispadanja na 18. mestu, sa 12 osvojenih bodova.