''Faraon'' utišao Vezuv!

• 17. novembar 2012.

• 22:50

I drugi večerašnji derbi 13. kola Serije A završen bez pobednika, ali uz čak četiri postignuta gola. Napoli vodio 2:0, ''Rosoneri'' u finišu ipak stigli do boda zahvaljujući sjajnom El Šaraviju.

Posle kiksa Juventusa u duelu sa Lacijom, Napoli pred svojim navijačima to nije iskoristio da smanji zaostatak za lidereom na tabeli.

U duelu sa Milanom, Napolitanci su imali dva gola prednosti, ali su na kraju osvojili samo bod - 2:2! (GOLOVI)

Prvi gol viđen je posle samo četiri minuta igre. Hamšik je asistirtao Inleru koji šutira sa tridesetak metara, Abijati ''spava'' i Napoli vodi 1:0.

Već na isteku prvih pola sata Insinje je duplirao prednost za 2:0, pošto je lopta prethodno zakačila jednog od igrača gostiju i prevarila golmana Milana.

Međutim, onda na scenu stupa sjajni El Šaravi. On je prvo u 44. minutu udarcem sa ivice kaznenog prostora smanjio na 2:1 i vratio neizvesnost, da bi u 82. minutu posle akcije sa Robinjom postigao još jedan gol za konačnih 2:2.

Napoli je ovim remijem ostao na trećem mestu sa 27 bodova, pet manje od vodećeg Juventusa, dok je Milan deseti sa 15 osvojenih bodova.