Fantazija šta je uradio PSV, sad je titula na dohvat ruke!

subota 07.04.2018.
22:08

Fudbaleri PSV Ajndhovena slavili su na gostovanju trećeplasrianoj ekipi holandskog šampionata.

EPA-EFE/THOMAS BAKKER

"Filipsovci" su slavili na "AFAS Stadionu" protiv AZ Alkmara rezultatom 2:3 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo uzbuđenja, AZ je bio nešto bolji rival, ali nije bilo golova.

U nastavku, već u prvih 15ak minuta igre, AZ stiže do dva gola prednosti.

Vehorst je postigao dva pogotka, najpre u 53. minutu, pa potom i u 61. minutu susreta.

Ipak, PSV se nije predavao, "ubacili su u drugu" i u rasponu od dva minuta poravnali rezultat.

Najpre je Pereiro smanjio na 2:1 u 74. minutu, da bi izjednačenje u 76. minutu doneo Irving Lozano.

Samo tri minuta nakon izjednačenja, sjajni Van Ginkel donosi preokret gostima iz Ajndhovena sa kreča.

Sve je bilo jasno u Alkmaru, kada je u 89. minutu iskusni Ron Vlar zaradio crveni karton, pa je PSV do kraja lako priveo posao kraju.

Ekipa Filipa Kokua je tako pobegla Ajaksu na 10 bodova prednosti, doduše uz utakmicu više, a do kraja šampionata ostalo im je da odigraju još četiri susreta.