Fantastični Žiru pokrenuo Arsenal, neverovatan obrt protiv Bornmauta!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 03. januar 2017.

• 22:39

Utakmica kakvu samo Premijer liga može da nam donese... Žiru gol i dve asistencije kao igrač utakmice.

Arsenal nastavlja da igra po sistemu toplo-hladno, danas je igrao protiv Bornmauta u gostima i od 0:3 stigli su do 3:3, a poslednji gol postignut je u 90. minutu.

Domaći su bili daleko bolji rival u prvom poluvremenu, uspeli su da stignu i do prednosti od 2:0 zbog veoma loše igre Arsenala u odbrani.

Beljerin je napravio veliku grešku kod prvog gola, ostavio je samog Danijelsa koji je sjajnim driblingom izbacio Španca iz igre, a kasnije i savladao Petera Čeha.

Samo četiri minuta kasnije Granit Džaka pravi neshvatljivu grešku, napravio je penal, a Kalum VIlson je uspeo da pogodi za 2:0.

Aleksis Sančez je bio besan na svog saigrača Arona Ramzija, izgledali su kao razbijena vojska fudbaleri Arsenala u tom trenutku.

U 58. minutu Frejzer donosi još veću prednost Bornmautu, sve je izgledalo tada izgubljeno za ekipu Arsena Vengera.

Onda kreće period sjajne igre Arsenala, Aleksis Sančez glavom i Lukas Perez sjajnim udarcem iz voleja donose nadu navijačima Arsenala da mogu do boda.

Do kraja je Arsenalu bio i olakšan posao da stigne do boda pošto je Frensis dobio crveni karton, ali se ništa nije desilo, sve do 90. minuta...

Onda na scenu stupa Olivije Žiru koji glavom postiže gol za izjednačenje u 90. minutu!