subota 17.02.2018.
18:00

U okviru 32. kola engleskog Čempionšipa, trijumfe su ostvarili Fulam i Kardif.

screenshot - Youtube.com

Ekipa Slaviše Jokanovića slavila je na svom stadionu protiv ekipe Aston Vile rezultatom 2:0 (0:0).

Oba tima su u ovaj duel ušla u sjajnoj formi, Fulam je vezao četiri trijumfa i remi, dok je Vila pred današnji duel imala pet vezanih pobeda.

Na kraju je domaćin slavio, golove su postigli supertalentovani Rajan Sesenjon i Florijan Ajite u 52. i 71. minutu susreta.

Mladi Sesenjon je tako došao do sedmog ligaškog gola u 2018. godini, od njega je na ostrvu bolji samo Kun Aguero, koji je u dresu "Građana" postigao osam golova u Premijer ligi.

Aleksandar Mitrović je ovoga puta meč počeo u startnih 11, a igru je napustio u 79. minutu, kada ga je zamenio Kamara. Srpski fudbaler još uvek čeka na prvenac u dresu ekipe sa "Krejven Kotidža", ali činjenica da se danas našao u startnih 11 sigurno govori da su pred bivšim napadačem Partizana bolji dani.

U isto vreme je Kardif nastavio seriju dobrih rezultata, ekipa iz Velsa je kod kuće savladala Pjulisov Midlsbro sa 1:0 (1:0).

Jedini gol na meču bio je delo Morisona u 33. minutu, na asistenciju Hoilea.

Marko Grujić je još jednom bio u startnoj postavi Kardifa, odigrao je 71 minut, tada ga je zamenio Damur.

Kardif drugi sa 61 bodom, dok je Jokanovićev Fulam sada peti sa 55 bodova.