Fantastični Aleksić za 10 minuta preokrenuo rezultat i odveo Malatjaspor u 1/4 finale kupa!

sreda 16.01.2019.
17:26

Gubili su sa 2:0, a onda je srpski internacionalac preuzeo stvari u svoje ruke.

fcsg.ch
fcsg.ch

Bivši igrač Vojvodine, koji je letos bio i velika želja Crvene zvezde, Danijel Aleksić, odveo je ekipu Malatjaspora među osam najboljih ekipa u kupu Turske.

Malatjaspor je slavio sa 3:2 (0:2) protiv Bodrumspora, iako su na poluvremenu imali dva gola zaostatka.

Gosti su poveli preko Sola u sedmom minutu, da bi u nadoknadi prvog dela igre Kala povisio na 2:0.

Odgovor domaće ekipe stigao je tek u 80. minutu, kada je Aleksić pogodio sa kreča za 2:1.

Samo tri minuta kasnije, Pereira poravnava rezultata, da bi u 89. minutu svojim drugim pogotkom Aleksić doneo preokret ekipi Malatjaspora.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa je usledilo veliko slavlje, Malatjaspor se plasirao u četvrtfinale kupa.

Aleksić igra sjajnu sezonu, u novembru je dobio i poziv Mladena Krstajića na zaigra za reprezentaciju Srbije, a sa sjajnim partijama je nastavio i u 2019. godini.

Ove sezone ima učinak od devet golova i dve asistencije na 20 nastupa u svim takmičenjima.