FANTASTIČAN MEČ - Sasuolo se odbranio od Ljajića, šok za Inter!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 10. januar 2016.

• 14:26

Neverovatna utakmica, Inter je dominirao, Ljajić je propustio pet sjajnih prilika, a Sasuolo je otišao kući sa tri osvojena boda.

Kada pogledate rezultat u meču Intera i Sasuola rekli biste da se radilo o još jednoj dosadnoj utakmici Serije A, ali uopšte nije bilo tako.

Inter je danas dominirao utakmicom, imao je nekoliko kolosalnih prilika da osvoji sva tri boda u borbi za titulu, ali zahvaljujuči promašajima Adema Ljajića i sjajnim odbranama Andree Konsiljija Sasuolo je sa tri boda napustio Meacu.

Prosto neverovatno kako se mreža Sasuola nije niti jednom zatresla u ovom meču. U prvom poluvremenu videli smo prvo veliku priliku Adema Ljajića u 5. minutu kada je šutirao iz izgledne pozicije pored gola, da bi Sasuolo nakon toga uspostavio terensku ravnotežu.

Imali su i oni par dobrih akcija, reagovao je i Handanović nekoliko puta jako dobro, a onda nova kolosalna šansa za Adema Ljajića.

Šutirao je fenomenalno sa ivice šesnaesterca, svi su loptu videli u golu, ne i golman Andrea Konsilji. Suprotnom rukom je zaustavio ovaj šut, lopta je otišla pored gola, proglasili smo ovu odbranu jednom od najboljih u Seriji A ove sezone.

Imao je Ljajić još jednu priliku do kraja utakmice, ali nije bila toliko ozbiljna kao prve dve, na odmor se otišlo uz rezultat 0:0.

Onda kreće neverovatno drugo poluvreme i potpuna ofanziva Intera. Ljajić je imao još dve kolosalne prilike, ali najbolju je propustio Rodrigo Palasio.

Mauro Ikardi je prošao po levoj strani, vratio povratnu loptu, a Palasio je imao prostora da pošalje loptu u praznu mrežu sa samo nekoliko metara, ali je šutirao u nekog od odbrambenih igrača.

Nakon toga Konsilji zaustavlja još jedan fantastičan šut Ljajića sa ivice šesnaesterca, potpuna ludnica je tada bila na "Meaci".

Mogao je Floro Flores da kazni sve promašaje, ali je Handanović uspeo da odbrani šut iz blizine.

Pokušao je i sa Jovetićem Manćini da popravi realizaciju u poslednjih 5 minuta, ali nije vredelo, ostalo je 0:0, sve do 5. minuta nadoknade. Imao je Jovetić dobru priliku, naravno, odbranio je Konsilji.

Ljajić je pokušao jednim dobrim prodorom po desnoj strani, ušao je u šesnaesterac, uputio oštar centaršut, ali su odbrambeni fudbaleri Sasuola postajali lagano junaci.

Prosto je neverovatno kako nije imalo golova na ovom meču u mreži Sasuola, bila je ovo možda i najbolja utakmica u Seriji A koju smo gledali ove sezone.

Onda 94. minut, penal za Sasuolo, jedina greška odbrane Intera na ovom meču. Berardi uzima stvar u svoje ruke, donosi sva tri boda Sasuolu za 0:1.