FA Kup: "Will Grigg's on fire", Tadić i drugovi rešili sve u četvrtom minutu

subota 27.01.2018.
17:57

U okviru 1/16 finala najstarijeg takmičenja na svetu, od 16h odigrano je devet duela.

screenshot: Twitter.com

Vigan Atletik je nakon Bornmuta iz daljeg toka takmičenja izbacio i ekipu Vest Hema. Bilo je 2:0 (1:0) na "DW" stadionu u Viganu.

Poveli su domaći fudbaleri već u sedmom minutu, strelac je bio napadač iz Severne Irske Vil Grig.

Na startu drugog poluvremena, priliku da debituje u dresu "Čekićara" dobio je i novajlija iz Intera Žoao Mario, ali je debi Portugalcu pokvario Masuaku.

Bivši fudbaler Olimpijakosa nakon samo četiri minuta igre u nastavku dobija direktan crveni karton.

Igrao se 62. minut, kada je Grig postigao i svoj drugi gol na susretu, ovoga puta bio je precizan sa kreča.

Do kraja nije bilo promene rezultat, Vigan, koji igra u trećem rangu takmičenja, plasirao se u 1/8 finala.

Dzek Stivens

U duelu timova iz Premijer lige, Sautempton je na svom terenu slavio protiv Votforda, bilo je 1:0 (1:0) za "Svece".

Igrao se četvrti minut susreta, kada je defanzivas Stivens doneo prednost domaćoj ekipi.

U 40. minutu, peh za Soton, teren je zbog povrede morao da napusti Rajan Bertran, zamenio ga je Žeremi Pije.

Soton do kraja uspeva da zadrži minimalnu prednost, te su se plasirali u osminu finala FA Kupa.

Dva tima iz Premijer lige će morati da odigraju još po jedan meč sa svojim rivalima.

Hadersfild je dočekao Birmingem, na kraju nije bilo pobednika, meč je okončan sa 1:1 (1:0), pa će se igrati revanš na stadionu Birmingema.

Poveli su "Terijeri" golom Munijea u 21. minutu, da bi konačan rezultat nakon devet minuta igre u nastavku postavio Jutkevič.

Nerešeno je bilo i u Notingemu, gde je Nots Kaunti ugostio Svonsi, rezultat kao i u Jorkširu, 1:1 (0:1).

Favorizovani gosti iz PL su poveli u poslednjem minutu prvog dela igre, strelac je bio Ki Sung-Jong.

Domaći fudbaleri su izjednačili u 62. minutu, strelac je bio Sted.

Do kraja nije bilo promene rezultata, igraće se revanš na "Libertiju".

Adam Traore Kajal

Brajton je slavio na "Riversajdu" protiv Midlsbroa, bilo je 0:1 (0:0) za četu Krisa Hjutona.

Ekipa Tonija Pjlulisa je u većem delu susreta bila i bolji rival, ali su se gosti plasirali u narednu rundu zahvaljujući pogotku iskusnog Glena Mareja u sudijskoj nadoknadi.

Plasman u narednu fazu overili su Hal, Koventri i Šefild Junajted.