FA Kup - Totenhem u četvrtfinalu

• 07. mart 2012.

• 22:34

Fudbaleri Totenhema očekivano su slavili u revanš duelu 1/8 finala FA Kupa. Oni su kao domaćini savladali nejaki Stevenejdž rezultatom (3:1).

Iako se očekivalo da Totenhem savlada ovog rivala već u prvom meču to se nije dogodilo. Kao gost, ekipa Harija Rednapa igrala je nerešeno (1:1) i na taj način odluku o četvrtfinalisti odložila za dve nedelje.

Večeras je, međutim, sve došlo na svoje, barem kada je ekipa iz Londona u pitanju. Sigurnom igrom od početka utakmice "Sparsi" su nametnuli svoj ritam i neizvesnost je trajala svega 45 minuta.

Treći minut, ipak, nije nagoveštavao da će Totenhem lagano proći pored Stivenejdža. Jedanaesterac koji je opravdano dosuđen za gostujuću ekipu sigurno je izveo Bajrom ali je taj pogodak bio sve što su gosti uradili večeras.

Nakon toga, Totenhem preuzima inicijativu i već u 25. minutu meča poravnava rezultat preko Defoa. Bejl je uputio dugu loptu ka Defou koji je uspeo da pobegne protivničkim defanzivcima i uputi udarac koji je završio iz leđa golmana gostujuće ekipe.

Treba istaći da je u prvom poluvremenu Dovson iznet sa terena a ostaje da se vidi da li je povreda ovog sjajnog momka iz redova Totenhema ozbiljnije prirode i koliko će ga odvojiti od terena.

Drugo poluvreme počelo je u znaku Gareta Bejla koji zaslužan i za drugi pogodak svoje ekipe. Nakon prodora usledio je ulazak u šesnaesterac gde je srušen a siguran izvođač kaznenog udarca bio je Emanuel Adebajor koji je u igru ušao umesto povređenog Lenona.

Strelac trećeg gola bio je opet Defo koji je sjanim udarcem po zemlji uspeo da matira odbranu Stivenejdža treći put što je ujedno značilo i kraj hrabre bitke ove ekipe na Vajt Hart Lejnu.