FA kup - Totenhem sa penala do osmine finala!

sreda 05.02.2020.
22:48

Sjajan meč na "Vajt Hart Lejnu" i pobeda Sparsa.

EPA-EFE/WILL OLIVER

Fudbaleri Totenhema slavili su u revanš meču pete runde FA kupa protiv Sautemptona sa 3:2 (1:1), te su tako obezbedili plasman u osminu finala.

Poveli su u 12. minutu, autogol je postigao Stivens, da bi u gosti poravnali u 34. minutu preko Šejna Longa i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Usledilo je par izmena na obe strane, da bi u 72. minutu gosti došli do preokreta. Kontru je istrčao Redmond, dodao do Ingsa, koji je uspeo da se namesti na udarac pored čuvara i zatrese mrežu Iga Lorisa.

Ipak, samo šest minuta kasnije Lukas Moura poravnava rezultat.

A onda, 87. minut, penal za domaćina, golman Gan je oborio Sona, sudija je pokazao na kreč.

Napadač "Pevaca" je prekršio nepisano fudbalsko pravilo i preuzeo odgovornost na sebe, ali je pogodio mrežu "Svetaca" za novi preokret.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pobeda Totenhema, koji će u osmini finala igrati sa ekipom Noriča.