FA kup - Totenhem iz popravnog do osmine finala, poznati svi parovi

sreda 07.02.2018.
22:38

"Pevci" ostali u trci za važnim trofejem.

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Fudbaleri Totenhema plasirali su se u osminu finala FA kupa pošto su danas u ponovljenom susretu pobedili Njuport rezultatom 2:0 (2:0).

Nakon remija 1:1 u prvom meču, Totenhem je večeras u kombinovanom sastavu overio plasman dalje.

Maurisio Poketino je odmorio bukvalno čitav prvi tim, pošto su odmor dobili Ljoris, Tripije, Vertongen, Sančez, Dejvis, Dajer, Dembele, Ali, Eriksen i Kejn.

Ipak, Totenhem je već u prvom poluvremenu rešio pitanje pobednika, prvo je Batler nespretnom reakcijom posle udaraca Muse Sisoka sproveo loptu u svoju mrežu.

U 34. minutu posle lepe akije i Sonove asistencije, Lamela pogodio za 2:0.

U drugom poluvremenu, Fernando Ljorente je imao dve kolosalne prilike, ali je glavom u oba navrata šutirao pored stative.

U finišu je u igru ušao i Dele Ali, imao je dva zicera, pogodio prečku, a gosti su u poslednjim trenucima imali stopostontnu šansu da postignu počasni pogodak.

Totenhem će narednog vikenda u osmini finala gostovati još jednom niželigašu, Ročdejlu.