FA kup - "Tobdžije" kroz produžetke do finala

• 18:33

Za trofej FA kupa ove sezone boriće se Čelsi i Arsenal.

FA kup -
Ekipa Arsena Vengera će ipak biti u prilici da osvoji trofej ove sezone.

'Tobdžije' su danas na 'Vembliju' savladale Mančester Siti u polufinalu posle produžetaka i zakazale megdan sa Čelsijem u borbi za pehar najstarijeg takmičenja na svetu na engleskom hramu fudbala.

Regularni deo utamice završen je rezultatom 1:1.

'Građani' su poveli posle nešto više od sata igre, Ramzi je izgubio loptu ispred šesnaeseterca rivala, sevnula je kontra, Jaja Ture je maestrano odigrao za Kuna Aguera, koji rutinski rešava stituaciju jedan na jedan sa Petrom Čehom.

Bio je to klasičan mat u dva poteza, Siti je zaslužio vođstvo jer je debelo otećen u prvom poluvremenu.

Međutim, desetak minuta kasnije Arsenal je izjednačio.

Oks Čemberlejn je centrirao sa desnog krila, Naćo Montreal je odlično reagovao na drugoj stativi i volejom slabijom, desnom nogom matirao Kladudija Brava.

Finiš regularnog toka utakmice oblilovao je uzbuđenjima. Jaja Ture je pogodio stativu, potom Fernandinjo prečku, na drugoj strani je rerezvista Dani Velbek imao dobru šansu, ali kao da nije bio dovoljno odlučan da li da šutira ili da asistira, lopta je završila pored gola, pa je meč otišao u produžetke.

Arsenal je prvi zapretio u "ekstra-tajmu", kada je Rob Holding tukao glavom preko prečke posle Ozilovog korenera, a četiri minuta kasnije desio se trenutak odluke.

Aleksis Sančez je bio najsnalažljiviji pred golom rivala posle skraćenog kornera koji je izveo Mesut Ozil u 100. minutu i, ispostaviće se, doneo pobedu i 20. plasman u finale 'Tobdžijama' u istoriji kluba.

U drugom produžetku je rezervista Sitija Delf dva puta zapretio Čehu, drugi put je bilo posebno opasno pošto je Ramzi ponovo izgubio loptu u opasnoj zoni i otvorio kontru protivniku.

Do poslednjeg sudijskog zvižduka je probao i Jaja Ture udarcem sa distance, nije bio precizan, ostalo je 2:1 za Arsenal.

'Tobdžije' će boriti za 13. trofej FA kupa u klupskoj istoriji. Protivnik u finalu biće gradski rival Čelsi.