FA kup - "Stršljenovi" poremetili lanac ishrane, magični Delofeu i Dini smirili "Vukove", za trofej sa Sitijem!

nedelja 07.04.2019.
19:38

Ekipa iz Birmingema imala je dva gola prednosti.

EPA-EFE/NEIL HALL

Fudbaleri Votforda uspeli su da se plasiraju u finale engleskog FA kupa pošto su na Vembliju savladali ekipu Vulverhemptona sa 3:2 nakon preokreta i produžetaka.

Nakon nekoliko prilika sa obe strane, do gola je prvi stigao nominalni gost u 36. minutu kada je Met Doerti iskoristio asistenciju Žote i zatresao mrežu Gomeša.

U nastavku igre ekipa Espirita Santa delovala je znatno bolje i zasluženo stigla do još jednog pogotka u 62. minutu, Doerti je ovoga puta bio u ulozi asistenta, a egzekutor je bio Raul Himenez.

Ipak, Votford je uspeo da smanji zaostatak u 79. minutu kada je Đerar Delofeu magičnim potezom lobovao nemoćnog Rudija, što je najavilo ono što se dogodilo u poslednjim trenucima regularnog dela.

"Stršljenovi" će se za trofej boriti sa Mančester sitijem koji je juče bio bolji od Brajtona rezultatom 1:0