FA kup - Siti može i ovako, Gabrijel odveo "Građane" u finale!

subota 06.04.2019.
20:22

Ne naročito zanimljiva fudbalska predstava na Vembliju, ali piše se pobeda.

EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Fudbaleri Mančester sitija danas su se plasirali u finale engleskog FA kupa pošto su na Vembliju savladali Brajton rezultatom 1:0.

Odmah na startu meča videli smo detalj koji je i odlučio utakmicu, Gabrijel Žezus je u četvrtom minutu iskoristio asistenciju De Brujnea i glavom savladao Rajana.

Usledila je terenska inicijativa domaće ekipe, međutim bez konkretnih šansi sve do sredine drugog poluvremena kada je svoj šut oprobao Sterling. Priliku je imao i Danilo u samom finišu susreta kada je njegov udarac završio preko gola.

Brajton se sasvim dobro držao tokom čitave utakmice iako je Pep Gvardiola izveo na teren vrlo jaku postavu, ali do iznenađenja nije mogao.

U drugom polufinalu sastaju se Votford i Vulverhempton, taj meč je na programu u nedelju od 17 sati.