FA Kup - Sigurni Siti i Arsenal, ispale ''Svrake'', novi Jokanov poraz!

• 09. januar 2016.

• 18:04

U subotu popodne odigrana većina utakmica treće runde engleskog FA Kupa.

U centru pažnje bili su Arsenal i Mančester Siti, i jedni i drugi su bez problema izborili plasman ui narednu rundu takmičenja.

''Tobdžije'' su na svom terenu ugostile ekipu Sanderlenda, koja je uspela da rano povede, golom Lensa u 17. minutu, ali je ostatak meča protekao u znaku domaćina. Kempbel je osam minuta kasnije izjednačio na 1-1, a pobedu Arsenalu doneli su Remzi u 72. i Žiru u 75. minutu meča, za konačnih 3:1.

Ubedljivi su bili i ''Građani'', koji su gostovali Noriču i na kraju slavili sa 3-0. Golovima Aguera i Ienača, Siti je stekao veliku prednost već u prvih pola sata, a pobedu je potvrdio De Brujne u 78. minutu meča.

Aleksandar Kolarov bio je u startnoj postavi Mančester Sitija, baš kao i Aleksandar Mitrović u ekipi Njukasla, koja je završila takmičenje u FA Kupu, porazom od Votforda rezultatom 1-0.

Gol odluke postigao je Troj Dini u finišu prvog poluvremena.

Eliminisan je i Tadićev Sautempton, koji je na svom terenu poražen od Kristal Palasa sa 2-1. Naš reprezentativac je odigrao drugih 45 minuta, ali nije uspeo da doprinese povoljnijem epilogu za njegov tim.

Golom Varda, Palas je poveo u prvom poluvremenu, početkom drugog izjednačio je Romeu, a sve je rešeno golom Zahe u 68. minutu.

Ni Slaviša Jokanović nije bolje prošao. Njegov Fulam je ponovo izgubio od Šefild Venzdeja, od ekipe koja je slavila i u Čempionšipu, na Jokanovićevom debiju.

Ovog puta Fulam je bio gost, a Šefild je slavio sa 2-1 i izborio plasman u dalje takmičenje.