FA kup - Šefild u produžecima nastavio svoj san, Njukasl izbacio Bilićev VBA

utorak 03.03.2020.
23:34

Uz centralni meč na "Bridžu", večeras su odigrana još dva meča FA kupa.

screenshot: Twitter.com

Njukasl i Šefild Junajted plasirali su se zajedno sa Čelsijem i Arsenalom u četvrtfinale FA kupa.

Njukasl je kao gost pobedio VBA rezultatom 3:2 i to posle velike drame. Gosti su posle prvih 45 minuta imali dva gola prednosti zahvaljujući dvostrukom strelcu Almironu, koji je pogađao u 33. i 45. minutu.

Kada je na startu drugog dela igre, Lazaro pogodio za 3:0, delovalo je da ovo znači kraj za ekipu Slavena Bilića.

Ipak, odjednom se ušlo u neizvesnu završnicu, pošto je najpre u 74. minutu Filips smanjio na 1:3, a potom je pogodio i Zohore - 2:3. Na kraju, Njukasl uspeva da sačuva prednost i ode dalje.

Šefild Junajted je nastavio da živi svoj san ove sezone, pošto je posle 120 minuta borbe uspeo da pobedi Reding u gostima i rezultatom 2:1 ode dalje.

Šefild je poveo već u drugom minutu golom Mekgoldrika, ali je u 43. Puškaš izjednačio na 1:1 i taj rezultat je ostao do isteka regularnih 90 minuta.

U produžecima, heroj je bio sjajni Bili Šarp koji je u nadoknadi prvog pogodio za konačnih 2:1.

Ne treba podsećati da su Šefildu predviđali borbu za opstanak u Premijer ligi, a oni se bore za Ligu šampiona i stigli su među osam najboljih u FA kupu.