FA kup - Runi, Blind i Mata "ostavili u životu" Van Gala

petak 29.01.2016.
22:46

Mančester junajted je uspešno prebrodio 1/16-finala FA kupa pošto je danas savladao Derbi Kaunti rezultatom 1:3 na gostovanju.

BETA/AP Photo/Markus Schreiber

Preživeo je Van Gal.

Engleski mediji su pisali pre početka ove utakmice da je holandski stručnjak ne tako daleko od otkaza i da bi mogao da ga dobije ukoliko njegova ekipa ispadnje od Derbija u 1/16-finala FA kupa.

Ipak, to se nije desilo, Mančester junajted je danas bio nešto bolji tim, pa je slavio rezultatom 3:1 golovima Runija, Blinda i Mate.

Samo 16 minuta je trebalo Mančester junajtedu da povede na ovoj utakmici. Runi je primio loptu (mnogi smatraju da je bio u ofsajdu prilikom prijema), prebacio loptu na desnu nogu, izborio se za šut i pogodio fantastično u suprotan ugao golmana za 0:1.

Pred kraj prvog poluvremena Torn je uspeo da izjednači rezultat, ali nije toliko dugo potrajala radost domaćih.

Blind je nakon sjajne ubačene lopte sa desne strane sjajno reagovao i poslao loptu u mrežu golmana domaćih, Karsona za 1:2.

Pobedu je potvrdio pred sam kraj utakmice Huan Mata. Marsijal je obavio veliki deo posla, prošao po levoj strani i ostavio loptu Mati kome nije bilo teško da poveća na 3:1 i da postavi konačan rezultat.

47 Komentara

Saturday, 30.01.2016
14:54

Још један доказ да Марсијал МОРА играти по левом крилу! Треба купити десно крило, Руни на десетку, а за напад на титулу је требао и један шпиц, од којег, наравно, нема ништа. Што се штопера тиче, Смолинг опет одличан, али Блинд се не може носити са осталим шпицевима Премијерлигаша, као са Раселом Мартином синоћ. Он може да игра ФА Куп, али константно штопера у ПЛ-у, не. Треба довести шпица, десно крило и штопера на лето, а и продати неке сувишне играче и заменити их новим, млађим. Керик и Фелаини (Гундоган), за штопера Хумелса, Лапортеа... Мој пик за десно крило је Лукас Моура, а за шпица Лаказет

Paisley > man scums
Sunday, 31.01.2016
17:09

Štoper za vas Hut iz Lestera, desno krilo Adam Džonson. veznjak Tijago Mota i napadač Škuletić. Ne zaleći se seenak

12:28

Gledao sam drugo poluvrijeme, i ono sto sam vidio je bilo sasvim solidno, Smoling je bio odlican, kao i nasi mladi bekovi Varela i Botvik-Dzekson. Runi dobar, a Marsijal fenomenalan (sto smo od njega i navikli).Ovo nije lose ali ne smije se zaboraviti da je Derbi drugoligas i da protiv top ekipa mora bolje. GGMU

mrancic
11:11

Da li je moguce da nece kupiti stopera? Sa Blindom u veznom redu i stoperom bio bi to drugi tim.

Paklena pomorandza
04:36

...I liniski....:)

00:54

Ostali igraju a Martial se igra,mora da prestane da gnjavi loptu i izbaci viška poteza i bit će savršeno.

Steph22
12:23

Ma sjajan je Marsijal, lomio je kicmu njihovom desnom beku.

tony zahirovic1234
17:15

Marsijal je beton igrac, to peglanje lopte mu daje smao samopouzdanja...

Liverpulovac
00:54

2 gola iz ofsajda čista... Al navikli smo na to kad je u pitanju drugi najbolji klub iz Engleske.

mali mrav1
01:28

Mancester je najtrofejniji klub u engleskoj.

00:28

Sasvim, sasvim solidan Junajted. Kontrolisali meč, imali inicijativu, bolje prilike, skoro sve na Junajtedovoj strani večeras. Smoling zaista odličan, nemam zamerku, fina igra Bortvik - Džeksona, Šnajderlin ne preterano dobar, kod primljenog gola nije dobro reagovao, Lingard se nije preterano istakao, jeste zabeležio asistenciju, ali nedovoljno pruženog na krilu, nedovoljno prodora. Marsijal je nebrušeni dijamant, večeras je briljirao. Još uvek je, rekao bih, nedefinisan igrač, treba još mnogo da se razvija i da napreduje, ali vidi se da zna lopte, ima nesaglediv talenat. Ovo ne pišem na temelju samo ove utakmice. Runi je dao prelep gol, jeste da je bio ofsajd, ali gol kao gol, zaista je efektan. I Marsijal je bio u ofsajdu kod trećeg gola... Junajted je, generalno, odigrao i više nego solidan meč, mada mrlju na sve to bacaju dva gola iz ofsajda, tako da ne mogu da budem previše zadovoljan zbog ove pobede... Van Gal bi trebao i morao više da veruje Depaju i da mu pruži više prilika. Dugo nije bio starter, a i kad bude, bude zamenjen na poluvremenu. Istina da Depaj nije briljirao ranije u toku sezone i da mu je bilo potrebno hlađenje, ali kako da dečko povrati samopouzdanje kad ni ne igra?! Treba mu pokazati poverenje i dati mu priliku da se iskupi, popravi. Na ovakvom meču je barem morao biti u startnoj postavi... Elem, već nam u utorak sledi meč sa neugodnim Stoukom, očekujem težak meč, eventualna pobeda bi mnogo značila...

01:28

Nikada mi nece biti jasni neki pojedinci, Smoling je za mene odlican stoper, odigrao je decko skoro sve utakmice beton, Bude jedan kiks, odmah ne valja ili je prevara. Vama jednostavno je potreban trener kao voda, a za Depaya ja ipak mislim da treba jos malo da se privikne na ligu i okolnosti. Bice on ekstra, sa novim covekom na klupi u to sam siguran, i Ronaldo je bio dosta njemu slican kada je tek dosao kod vas, i ja bi voleo da nam ode vise Pelegrini, umesto da upari Ihenaca i Kunaa. On se nesto blamira, ni sam ne zna sta radi... Svaka vam cast na pobedi sve najbolje u nastavku sezone... :D

Wazza77
14:54

Odlican i prvenstveno realan komentar!!! Svaka cast...

Steph22
13:49

I vama takodje :)

11:03

Ovim igračima samo da se da sloboda kao što je to sinoć bilo ili kao protiv Evertona. Zarili bi i palili. Ali mislim da ćemo protiv Stokea se opet vratit na staro. HTO:O i onda u drugom poluvremenu ko da gol pobijediti će. Nadam se da se varam.