FA kup - Runi, Blind i Mata "ostavili u životu" Van Gala

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 29. januar 2016.

• 22:46

Mančester junajted je uspešno prebrodio 1/16-finala FA kupa pošto je danas savladao Derbi Kaunti rezultatom 1:3 na gostovanju.

FA kup - Runi, Blind i Mata
Preživeo je Van Gal.

Engleski mediji su pisali pre početka ove utakmice da je holandski stručnjak ne tako daleko od otkaza i da bi mogao da ga dobije ukoliko njegova ekipa ispadnje od Derbija u 1/16-finala FA kupa.

Ipak, to se nije desilo, Mančester junajted je danas bio nešto bolji tim, pa je slavio rezultatom 3:1 golovima Runija, Blinda i Mate.

Samo 16 minuta je trebalo Mančester junajtedu da povede na ovoj utakmici. Runi je primio loptu (mnogi smatraju da je bio u ofsajdu prilikom prijema), prebacio loptu na desnu nogu, izborio se za šut i pogodio fantastično u suprotan ugao golmana za 0:1.

Pred kraj prvog poluvremena Torn je uspeo da izjednači rezultat, ali nije toliko dugo potrajala radost domaćih.

Blind je nakon sjajne ubačene lopte sa desne strane sjajno reagovao i poslao loptu u mrežu golmana domaćih, Karsona za 1:2.

Pobedu je potvrdio pred sam kraj utakmice Huan Mata. Marsijal je obavio veliki deo posla, prošao po levoj strani i ostavio loptu Mati kome nije bilo teško da poveća na 3:1 i da postavi konačan rezultat.