FA kup - Reding i Votford u 1/4 finalu

• Autor: Boban Filipović

• 20. februar 2016.

• 18:33

Plasman u četvrtfnale najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu obezbedile su ekipe Redinga i Votforda.

Drugoligaš Reding bio je bolji na svom terenu od premijerligaša Vest Bromvič Albiona rezultatom 3:1.

U prvom poluvremenu ovog duela nije bilo golova, a prvi gol na meču postigli su gosti iz Birmingema nakon desetak minuta igre u nastavku. Strelac je bio Daren Flečer na asitenciju Rondona.

Prednost Pjulisvoih 'Vrećica' je kretko trajala, tek pet minuta, pošto je MekŠejn izjednačio rezultat, a asistent je bio Norvud.

U 72. minutu igre usledio je preokret, Jamajčanin Hektor je doveo Reding u vođstvo, ponovo je Norvud bio u ulozi asistenta.

Pobedu i plasman u 1/4 finale overio je 'Čelsijevac' Lukas Piazon u nadonkandi, tek što je ušao u igru.

U isto vreme, na 'Vikaridž' Roudu, Votford je eliminisao Lids Junajted.

'Stršljenovi' su slavili minimalcem protiv nekadašnjeg polufinaliste Lige šampiona koji se sada takmiči u Čempionšipu, i to zahvaljujući autogolu Vutona početkom drugog poluvremena.

Podsetimo da je prvi meč 1/8 finala FA kupa između Arsenala i Hal Sitija završen bez golova, pa će odluka o tome ko će dalje pasti u revanšu.