FA kup: "Plavci" slavili, Španac u suzama, dvojac se nameće Sariju, Lamps zakazao revanš na "Sent Merisu"!

subota 05.01.2019.
17:57

Everton završio posao za dva minuta, jedan tim iz PL završio takmičenje.

Beta/AP Photo/Alastair Grant

U okviru 1/32-finala FA kupa, Čelsi je na "Bridžu" dočekao Notingem Forest, domaćin je rutinski slavio sa 2:0 (0:0), mada je trijumf mogao da bude daleko ubedljiviji.

Igrao se 30. minut kada su gosti skrivili penal, a odgovornost je preuzeo Sesk Fabregas, koji je danas odigrao svoju poslednju utakmicu u dresu Čelsija.

Ipak, Stili ga je počitao i sačuvao mrežu nakon pokušaja Španca, koji je danas nosio i kapitensku traku, sa bele tačke.

Otišlo se bez golova na odmor, igru je pred kraj prvog dela morao da napusti Loftus-Čik, zamenio ga je Azar.

U nastavku, nakon samo četiri minuta igre, sjajni Hadson-Odoi, koji bi do kraja januara mogao da završi u Bajernu, jako dobro pronazali Moratu u kaznenom prostoru Notingema, a Španac efektno trese mrežu rivala za 1:0.

Ubrzo nakon toga, u 58. minutu, Morata nakon centaršuta da leve strane maši nepromašivo, bio je u ofsajdu, ali mu to nije izgovor za OVAKAV promašaj.

Ipak, iskupio se samo minut kasnije, ponovo sjajan centaršut Hadson-Odoija, ovoga puta pogađa u trepavicu Moratu, a Španac svojim najjačim oružjem, glavom, matira Stilija za 2:0.

Do kraja rutinsko odrađivanje posla od strane "Plavaca", videćemo šta će biti sa Moratom, koji igra jako lošu sezoni i da li je sa dva gola danas kupio poverenje Mauricija Sarija i uprave Čelsija. Sa druge strane, 18-godišnji Hadson-Odoi je dokazao da zaslužuje ozbiljniju šansu, ali Bajern iz dana u dan povećava ponudu za njegove usluge, ostaje da se vidi da li će "Plavci" pokleknuti, ili će nakon ove blistave partije odlučiti da ga zadrže i daju mu pravu šansu.

Sesk Fabregas je u 84. minutu napustio igru, zamenio ga je Kante, jasno, ovo je bila njegova poslednja utakmica u plavom dresu, što se moglo zaključiti i prema njegovom emotivnom oproštaju od navijača. Šteta što sve nije upriličio pogotkom sa kreča.

Frenk Lampard je sa svojim Derbijem dočekao Sautempton, a domaćin je uspeo da nadoknadi dva gola minusa i izbori revanš na "Sent Merisu", na kraju 2:2 (0:1).

Gosti iz PL su poveli preko Redmonda u četvrtom minutu i to je bio jedini gol u prvom delu.

Na samom startu nastavka, Redmond postiže svoj drugi pogodak za 2:0.

Ipak, u rasponu od 58. do 61. minuta, Derbi dolazi do izjednačenja, golove su postigli Mariot i Lorens.

Do kraja nije bilo golova, igraće se revanš u Sautemptonu.

Everton je savladao Linkoln sa 2:1 (2:1), svi golovi su pali u prvom delu.

Poveli su domaći preko Lukmana u 12. minutu, samo dva minuta kasnije Bernard je povisio na 2:0.

Gosti dolaze do gola u 28. minutu preko Bostvika, ali nisu imali snage za izjednačenje, "Karamele" su kontrolisale stvari na terenu, pa je i čudo kako nisu ubedljivije slavili.

Kardif je završio takmičenje u FA kupu, poraženi su na gostovanju niželigašu Džilingemu sa 1:0 (0:0).

Gol odluke pao je u 81. minutu, strelac je bio List.

Gosti iz Velsa su bili bolji rival, ali nisu uspeli da postignu pogodak, te će se do kraja sezone potpuno posvetiti opstajanju u Premijer ligi.

Rezultate mečeva iz matine termina pogledajte OVDE, a u nastavku pogledajte rezultate mečeva 1/32-finala FA kupa, koji su odigrani od 16 sati:

Akrington - Ipsvič 1:0
Aston Vila - Svonsi 0:3
Bolton - Volsal 5:2
Brentford - Oksford 1:0
Čelsi - Notingem Forest 2:0
Derbi - Sautempton 2:2
Everton - Linkoln 2:1
Flitvud - Vilmbldon 2:3