FA kup: Palas u četvrtfinalu, Luki asistencija, nakon velikog preokreta među osam i "Labudovi"

nedelja 17.02.2019.
18:55

Poznato je sedam učesnika četvrtfinala najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu.

EPA-EFE/PETER POWELL

Kontrolisao je Palas stanje stvari na terenu, da bi prednost udvostručili u nadoknadi prvog dela igre.

Odličan ponovo Milivojević, poslao je prelep lob pas ka Taunsendu, ovaj glavom sa desne šalje loptu na levu stativu, gde bez problema Mejer postiže gol za 2:0.

Opustili su se gosti u nastavku, Donkaster je bio bolji rival, ali nisu fudbaleri ekipe iz Lige jedan uspevali da pronađu put do mreže pored odličnog Henesija.

Nije bilo promene rezultata do kraja, Palas je zadržao prednost i otišao u četvrtfinale.

Među osam najboljih ćemo gledati i Svonsi, koji je u Čempionšip okršaju bio bolji u Velsu od Brentforda sa 4:1 (0:1) i to "iz dvojke".

Gosti su poveli u 28. minutu, strelac je bio Votkins.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon samo četiri minuta igre u nastavku Danijels autogolom poravnao rezultat.

Četiri minuta nakon izjednačenja, "Labudovi" dolaze i do preokreta, strelac je bio Džejms.

U 61. minutu se dogodio i ključni trenutak na utakmici, gosti ostaju sa igračem manje, kako je Ngojo zaradio direktan crveni karton.

Svonsi to koristi u 67. minutu, talentovani Selina postiže pogodak za 3:1.

Postigli su Velšani potom i četvrti gol, ali je on poništen nakon intervenicije VAR-a, "poker" golova u mreži Brentforda je ipak pao u poslednjem minutu, strelac je bio Bajers.

U svakom slučaju, među osam najboljih je i Svonsi, u nastavku pogledajte sve rezultate osmine finala.

Bristol siti - Vulverhempton 0:1
Vimbldon - Milvom 0:1
Donkaster - Kristal Palas 0:2
Njuport - Mančester siti 1:4
Svonsi - Brentford 4:1
KPR - Votford 0:1
Brajton - Derbi 2:1