FA kup - Oskar predvodio raspucani Čelsi, pogodio i Azar!

nedelja 31.01.2016.
19:04

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u osminu finala FA kupa pošto su danas savladali MD Dons u gostima rezultatom 5:1 (3:1).

BETA/AP Photo/Frank Augstein

Junak u pobedi Čelsija bio je trostruki strelac Oskar, dok su po gol postigli Azar i Traore. MK Dons je postigao gol preko Potera čiji je šut zakačio Nemanju Matića i prevario Kurtou.

Mrežu domaćih načeo je Oskar u 15. minutu na asistenciju Dijega Kosta. Šest minuta kasnije domaći su izjednačili. Poter je šutirao sa preko 20 metara, a lopta je zakačila Nemanju Matića i prevarila golmana Kurtou. Taj detalj pogledajte OVDE.

Na sreću, Oskar je posle postigao još dva pogotoka, pa je Čelsi na poluvremenu imao prednost od 3:1.

Ovaj meč obeležio je i povratnik Eden Azar. U prvom poluvremenu se obrukao, a u drugom je uspeo da konačno pogodi mrežu, ali sa bele tačke.

On je najpre u čistoj situaciji jedan na jedan izašao sam na golmana, ali je užasno šutirao, lopta mu se odbila nazad u noge, mada ni to nije bilo dovoljno da je ugura u mrežu. Njegov promašaj pogledajte OVDE.

Ipak, u drugom delu igre je zaigrao mnogo bolje, prvo je iznudio pa potom i realizovao najstrožu kaznu za 4:1, da bi potom asistirao Traoreu za 5:1 u 62. minutu.

Jedina loša vest za Gusa Hidinka na ovom meču mogla bi da bude eventualna povreda Vilijana koji je napustio teren u finišu nakon što se uhvatio za zadnju ložu.