FA Kup: Norič i Čelsi zakazali revanš

• Autor: Nikola Miloradović

• 06. januar 2018.

• 20:33

U okviru 1/32 finala najstarijeg takmičenja na svetu, aktuelni prvak Engleske gostovao je na "Kerou roudu".

"Kanarinci" su ugostili Čelsi, a nakon 90 minuta na smaforu je ostao rezultat sa početka, 0:0 u Noriču.

Konte je izveo kombinovanu postavu, ali je i veliki broj prvotimaca bio od starta na terenu.

Ovako je izgledala starta postava "Plavaca": Kabaljero, Ridiger, David Luiz, Kejhil, Zapakosta, Drinkvoter, Bakajoko, Kenedi, Vilijan, Batšuaji i Pedro

Ipak, Norič se pokazao kao tvrd orah i za aktuelnog šampiona Engleske.

Konteovi puleni su očekivano dominirali, ali nisu uspeli da stvore ozbiljnije prilike pred golom domaćina.

U prvom poluvremenu nije bilo ozbiljnijih prilika, tek u finišu utakmice je Česli mogao da gola i plasmana u narednu rundu.

Prvo je u 77. minutu zaboravljeni David Luiz pripretio iz slobodnog udarca, ali je lopta prohujala iznad prečke.

U sudijskoj nadoknadi, Davide Zapakosta je okušao svoj udarac iz velike udaljenosti, Italijan je odlično šutirao, ali je lopta proletela pored desne stative.

Na kraju nije bilo golova, te će Norič i Čelsi morati da odigraju revanš, ovoga puta na "Stamford Bridžu".