FA kup: Ništa od polufinala za Luku i "Orlove", Votford ide na "Vembli"!

subota 16.03.2019.
15:12

Votford iskoristio prednost domaćeg terena i slavio u prvom četvrtfinalnom duelu.

EPA/WILL OLIVER

Fudbaleri Votforda prvi su polufinalista FA kupa, kako su na "Vikaridž roudu" savladali Kristal Palas rezultatom 2:1 (1:0).

Poveli su domaći u 27. minutu, loše je boksovao golman Palasa Guaita nakon kornera, lopta je došla do Ketkarta, koji ju je nekako poslao ka Kapueu, a ovaj je efektno šalje u mrežu gostiju iz Londona.

Sa tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi Palas do izjednačenja stigao nakon 15ak minuta igre u nastavku.

Batšuaji krade loptu neopreznim defanzivcima Votforda, izlazi sam pred Gomeša i matira za ga za 1:1.

Ipak, "Stršljenovi" vraćaju prednost u 80. minutu, Perejra sjajno pronalazi Andrea Greja, koji rutinski matira Guaitu za 2:1.

Do kraja po jedna prilika na obe strane, pretili su Ketkart i Tomkins, da bi duboko u nadoknadi Van Bisaka uputio udarac iz kaznenog prostora rivala, ali pored gola Votforda.

Votford se prvi plasirao u polufinale FA kupa, čekaju bolje iz sledećih duela.