FA kup - Muzika za Murinjove uši, Junajted prošao!

• Autor: Milovan Longinov

• 26. januar 2018.

• 22:50

Lep poklon za Žozea Murinja na rođendan i stotu utakmicu na klupi Mančester junajteda.

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u osminu finala FA kupa pošto su večeras u gostima pobedili Jeovil rezultatom 4:0 (1:0).

U centru pažnje bio je debitant Aleksis Sančez koji je na terenu proveo 70 minuta, i pritom je upisao i asistenciju.

Žoze Murinjo je odlučio da Čileanca odmah uvrsti u startnu postavu, očekuje se da zaigra na levom krilu u formaciji 4-2-3-1, dok je najistureniji Markus Rašford.

Jednako je velika vest da je traku večeras nosio povratnik Majkl Kerik koji je nekoliko meseci bio van stroja zbog zdravstvenih problema.

Murinjo je dao slobodno Marsijalu, Pogbi, Džounsu, Valensiji, De Hei, dok su na klupi za rezerve ostali Smoling, Jang, Lingard, Matić i Pogba.

Junajted je poveo u 41. minutu, Aleksis je započeo akciju, sa leve strane je proigrao Rašforda, lopta mu je pobegla, ali je bio uporan i posle greške odbrane domaćih, pogađa za 1:0.

Na 2:0 povisio je Ander Erera, igrao se 61. minut, Sančez je proigrao Španca, a ovaj pogodio dalji ugao za 0:2.

Rezervisti Džesi Lingard i Romelu Lukaku su u nadoknadi vremena postigli po pogodak za konačnih 4:0. Lingard je ponovo sjajno prošao i sa desnog boka šutnuo u dalji ugao, dok je Lukaku iskoristio asistenciju Roha i iz neposredne blizine zategao pod prečku za 4:0.

U drugom večerašnjem susretu, Šefild venzdej je pobedio Reding i takođe se plasirao u narednu rundu.