FA kup - Mitar odmarao, Fulam izbacio Premijerligaša, Brajton završio takmičenje, Votford ispustio tri gola prednosti!

subota 04.01.2020.
18:09

Norič i Sautempton sigurni.

fulhamfc.com

Fulam je bez najboljeg strelca Aleksandra Mitrovića dočekao Aston Vilu na "Krejven Kotidžu", uspeli su da savladaju ekipu iz Premijer lige sa 2:1 (0:0) i plasiraju se u četvrtu rundu najstarijeg takmičenja na svetu.

U prvom delu nije bilo golova, da bi Entoni Noker doneo prednost ekipi Skota Parkera u 54. minutu, na asistenciju Džoa Brajana.

Uzvratila je Vila u 64. minutu, El Gazi strelac na asistenciju Kođije.

Ipak, samo 11 minuta kasnije, "Kotidžeri" dolaze do nove prednosti, strelac Heri Arter, na asistenciju Johansena.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Fulam ide dalje, dodajemo i da je Aleksandar Mitrović odmarao, nije bio ni u protokolu za duel sa timom iz Premijer lige.

Brajton je ispao iz FA kupa i to na svom terenu, bolji od "Galebova" bili su fudbaleri Šefild Venzdeja, sa 0:1 (0:0).

Gol odluke je u 65. minutu postigao Rič.

Neverovatan meč odigran je na "Vikaridž roudu", gde je niželigaš Tranmir izborio revanš.

Domaćin je imao tri gola prednosti nakon nešto više od pola sata igre, ali su gosti uspeli da poravnaju rezultat, na kraju je bilo 3:3 (3:0).

Poveli su "Stršljenovi" u 12. minutu preko Dele-Baširua, asistirao mu je Čaloba, da bi dva minuta kasnije bivši fudbaler Čelsija i sam postigao pogodak za 2:0.

Igrao se 34. minut kada je na asistenciju Greja na 3:0 povisio Rikardo Perejra i delovalo je da se gostima sprema katastrofa.

Ipak, povukli su ručnu domaći igrači, gosti nakon 20 minuta igre u nastavku stižu do pogotka preko Dženingsa za 3:1.

Nisu se tu zaustavili, igrao se 78. minut kada su se potpuno vratili u meč, Monte je bio strelac za 3:2.

A onda, 87. minut i potpuni povratak Tranmira, Malin je bio strelac sa bele tačke za 3:3.

Samo dva minuta kasnije je domaćin ostao i sa igračem manje, kada je Perejra zaradio direktan crveni karton.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Votford i Tranmir će igrati revanš.

Što se tiče ekipa iz Premijer lige, Norič je bio ubedljiv protiv Prestona, slavili su "Kanarinci" na gostovanju sa 2:4 (0:3).

Poveli su u drugom minutu, strelac je bio Ajda, da bi u 28. minutu Ernandez povisio na 2:0.

Već u 38. minutu bilo je 0:3 za goste iz Premijer lige, ponovo je strelac bio mladi napadač Adam Ajda.

Preston je uzvratio nakon samo tri minuta igre u drugom delu preko Bodina, da bi u 61. minutu mladi Irac Ajda vratio tri gola prednosti "Kanarincima", ovoga puta je bio precizan sa kreča za 1:4.

Sve što su fudbaleri Prestona uspeli da urade do kraja je da upristoje poraz, Herop je bio strelac u 84. minutu za konačnih 2:4.

Sautempton je rutinski slavio kod kuće protiv Hadersfilda, bilo je 2:0 (0:0) za ekipu Ralfa Hazenhitla.

U prvom delu nije bilo golova, da bi Smolboun nakon samo dva minuta igre u nastavku doneo prednost "Svecima".

Sve je postalo jasno u 87. minutu, kada je Vokins duplirao prednost Sotona i postavio konačan rezultat.

Dalje idu i Brentford i Oksford, revanš mečeve će igrati Kardif i Karlajl, kao i Reding i Blekpul.

Brentford - Stouk 1:0
Kardif - Karlajl 2:2
Fulam - Aston Vila 2:1
Oksford - Hartlpul 4:1
Preston - Norič 2:4
Reding - Blekpul 2:2
Sautempton - Hadersfild 2:0
Votford - Tranmir 3:3

Ranije danas odigrano je još šest mečeva, Njukasl će morati da igra revanš sa niželigašem, dok je Barnli bio siguran, više OVDE.