FA kup - Marsijal sačuvao Junajted, majstorija Pajea, odluka u Londonu!

• Autor: Milovan Longinov

• 13. mart 2016.

• 18:54

Fudbaleri Mančester junajteda i Vest Hema remizirali su rezultatom 1:1 (0:0) u četvrtfinalu FA kupa pa će odluka o plasmanu među četiri najbolja biti doneta u ponovljenom meču u Londonu.

Prvo poluvreme nije bilo preterano zanimljivo, ekipe su imale po nekoliko prilika, a najbolju je propustio Emenike kada je glavom sa pet metara šutirao direktno u De Heu.

Ipak, u drugom delu igre viđeno je mnogo više prilika i više uzbuđenja. Najlepši trenutak na meču dogodio se u 68. minutu kada je Dimitri Paje postigao spektakuran pogodak sa preko 30 metara.

On je sa preko 30 metara hirurški precizno preko živog zida od stative matirao De Heu koji nije mogao ništa da učini.

Inače, ovo je Pajeu 11. gol u sezoni u svim takmičenjima, a možete da pogledati OVDE.

Luj van Gal nije imao šta da izgubi, Junajted je krenuo u ofanzivu, ali je teško dolazio do opasne zone. Holanđanin je odlučio da u igru uvede Švajnštajgera i Depaja umesto Felainija i Rašforda.

Junajted je do izjednačenja došao u 83. minutu kada je nakon akcije po desnoj strani, Erera pronašao Marsijala, a ovaj iz nimalo lake situacije iskosa sa leve strane pogodio za 1:1.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata pa će odluku o četvrtoj ekipi u polufinalu doneti ponovljeni meč u Londonu.

Podsetimo, plasman u polufinale obezbedili su Kristal Palas, Everton i Votford.