FA kup - Luka pocrveneo u porazu Palasa, Čelsi siguran, Murinjo će morati ponovo!

nedelja 05.01.2020.
17:01

Šefild takođe slavio, u četrvrtoj rundi i Bilićev VBA.

Beta/Mark Kerton/PA via AP

U okviru najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu večeras je odigran veliki broj mečeva trećeg kola.

Kristal Palas je izgubio na "Selhrstu" od Derbija sa 0:1 (0:1), porazu je kumovao kapiten Milivojević, koji je u drugom poluvremenu zaradio crveni karton.

Igrao se 32. minut kada su gosti stigli do prednosti, strelac je bio Martin.

Sa 0:1 se otišlo na odmor, morao je krajem prvog dela igre umesto Mejera na teren da pošalje Mekartura trener "Orlova" Hodsžon.

Nakon 18 minuta igre u nastavku, kapiten i reprezentativac Srbije Luka Milivojević je zaradio direktan crveni karton.

Pokačio se sa vezistom Tomo Hadlstonom, došlo je do koškanja i povlačenja za dres, sudija je odlučio da pošalje srpskog fudbalera na tuširanje, OVDE pogledajte situaciju pa procenite da li je Kragujevčanin zaslužio isključenje.

"Ovnovi" su izdržali sa igračem manje, te je Palas ispao iz FA kupa.

Čelsi je slavio na "Briždu" protiv Notingem Foresta sa 2:0 (2:0).

Praktično su pitanje pobednika rešili u prvih pola sata, poveli su već u šestom minutu, kada se u strelca upisao Hadson-Odoi.

U 33. minutu je Barkli povisio na 2:0 i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Dodajemo i da je u 23. minutu sudija najpre svirao penal za goste, ali je njegova odluka poništena nakon odluke VAR-a.

U drugom delu ponovo VAR stupa na scenu, ovoga puta je poništio gol "Šumarima".

Mogao je Batšuaji da dotuče rivala, ali je promašio zicer, na kraju je ostalo 2:0 u korist ekipe Frenka Lamparda.

Totenhem će morati da igra revanš, izveo je Murinjo poprilično jaku postavu, ali njegovi puleni nisu uspeli da slave na "Riversajdu" protiv Midlsbroa, bilo je 1:1 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi Boro stigao do prednosti u 50. minutu preko Flečera.

Usledila je Murinjova reakcija, dvostruka izmena, ušli su Lamela i Lo Selso umesto Vinksa i Sesenjona, to je urodilo plodom već pet minuta kasnije, kada je Lukas Moura postigao pogodak za 1:1.

U finišu su gosti iz Londona imali još par prilika, jako dobru šansu je u finišu imao Orijea, ali je sa par metara prebacio loptu preko gola rivala.

Na kraju remi, te će ove ekipe u terminu koji će naknadno biti određen, odigrati revanš na novom "Vajt Hart Lejnu".

Od timova iz Premijer lige danas je igrao i Šefild junajted, koji je kod kuće bio bolji od niželigaša Fajlda sa 2:1 (1:0).

Poveli su u osmom minutu "Blejdsi" preko Robinsona i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku je Klark povisio na 2:0, da bi u 78. minutu gosti došli do gola preko Vilijamsa.

Ipak, izdražao je Šefild do kraja, te ide u četvrto kolo.

Plasman u narednu rundu obezbedile su i ekipe Northemptona, Vest Bromvič Albiona, Barnslija i Kvins Park Rendžersa.

Revanš će osim Totenhema i Midlsbroa igrati i Bristol Rovers i Koventri.

Bristol Rovers - Koventri 2:2
Barton - Northempton 2:4
Čarlton - VBA 0:1
Čelsi - Notingem 2:0
Kru - Barnsli 1:3
Kristal Palas - Derbi 0:1
Midlsbro - Totenhem 1:1
KPR - Svonsi 5:1