FA kup - Luka i drugovi priredili iznenađenje, eliminisan Totenhem!

nedelja 27.01.2019.
18:53

Palas bolji u gradskom derbiju.

Epa/Will Oliver

Fudbaleri Kristal Palasa plasirali su se u osminu finala engleskog FA kupa pošto su na svom terenu eliminisali Totenhem pobedom od 2:0.

Totenhem je i pored promešanog sastava imao terensku inicijativu, međutim Palas je svoju prednost udvostručio u 34. minutu preko Androsa Taunsenda koji je iskoristio jedanaesterac.

U 45. minutu dosuđen je i kazneni udarac za Totenhem, ali Tripije nije bio precizan sa bele tačke.

U nastavku meča, puleni Maurisija Poketina su pokušavali da makar ublaže poraz, no rezultat se nije menjao.

Srpski internacionalac Luka Milivojević odigrao je poslednjih desetak minuta za svoju ekipu.