FA kup - Liverpul u 'minut do 12' sprečio senzaciju

Autor: Boban Filipović
sreda 04.02.2015.
22:54

Iako su na pet minuta do kraja 'Redsi' bili na pragu eliminacije iz najstarijeg fudbaslkog takmičenja na svetu, četa Brandana Rodžersa golovima Strelinga i Kutinja u samom finišu 'okrenula' Bolton i plasirala se u 5. rundu!

Beta/AP Photo/ Peter Byrne/PA

Igra je tekla nalik prvom duelu koji je na 'Enfild Roudu' završen bez golova, Liverpul je napadao, Bolton se branio, večeras je čuda na golu činio Lonergan, kao onomad Bogdan, ali novo čudo u ovosezonskom FA kupu je izostalo.

Golova nije bilo sve do isteka sata igre, kada iskusni Eidur Gudjonsen sa 'bele tačke' elegantno vara Minjolea i najavljuje mogućnost nove seznacije.

Penalu je prethodio start Škrtela nad Klofom, bio je to jedan od retkih izleta Boltona na protivničku polovinu.

Pet minuta kasnije peh za goste, povredio se Lazar Marković, bolna grimasa na njegovom licu bila je jasna pokazatelj da ne može da nastavi meč, Rodžers je umesto njega na teren poslao Borinija.

Po primljenom golu, 'Redsi' kreću još agresivnije, olakšica im je bilo to što su od 66. minuta imali čoveka više u polju zbog drugog žutog kartona Dansa, ali Bolton je uspešno odolevao brojčano inferiorniji punih 20 minuta.  Tim koji se takmiči u Čempionšipu je, čak, imao dobru priliku da preko Gudjonsena duplira prednost, Islanđanin je slabo tukao glavom iz neposredne blizine, pravo u Minjolea.

Ipak, centar zbivanja bio je oko gola domaćina, pomenuti Lonergan je činio čuda, dva puta ga je sačuvao i okvir gola nakon pokušaja Hendersona i Čana, ali u 86. minutu nije bilo pomoći.

Dubinski pas Emrea Čana za Rahima Sterlinga, hitronogi krilni napadač reaguje spertno i vispreno i donosi izjednačenje.

Britain Soccer FA Cup

I kada se činilo da će meč otići u produžetke, Kutinjo donosi presudu. Majstroija Brazilca, divan udarac sa distance pod samu prečku u 91. minutu za konačnih 1:2, Liverpul ide dalje.

Zanimljivo, kapiten gostiju Stiven Džerard je večeras odigrao svoju 700. utakmicu za 'Redse'.

Golove sa 'Makron' stadiona pogledajte OVDE.