FA kup - Liverpul kao Čelsi, jedno poluvreme dovoljno

• Autor: Janko Glavonjić

• 05. januar 2014.

• 18:07

Fudbaleri Liverpula, kao i njihovi rivali iz Londona, slomili su otpor niželigaša u drugom poluvremenu. Čak je i rezultat bio identičan - 2:0 (0:0).

Meč između trećeligaša Oldama i Liverpula bio je prosto preslikan meču Čelsija i Derbija, koji se završio samo pola sata pre ovog meča.

Favoriti su bili apsolutno dominantni gledajući posed lopte, autsajderi nisu gotovo ni prelazili na polovinu rivala, ali je posle prvih 45 minuta na semaforu stajalo 0:0.

Na startu drugog poluvremena, Kutinjo je ušao umesto Mozesa i to je pokrenulo napad Liverpula. Par poluprilika vodilo je ka najboljoj u 53. minutu, kada je Džerard bio za malo neprecizan posle kornera koji je izveo Kutinjo.

Ipak, minut kasnije, domaćin je konačno probio bunker Oldama. Sterling je odlično probio i centrirao u šesnaesterac, gde je Aspas načinio potez karijere od kako je u Liverpulu i volej udarcem doneo prednost svom timu.

Samo tri minuta kasnije ponovo isti akteri, ali je ovog puta Aspas pogodio stativu.

Još nekoliko prilika je viđeno u narednih 10 minuta, ali Liverpul ipak nije uspeo da obezbedi trijumf u tim trenucima.

Međutim, u 82. minutu, Tarkovski je postigao autogol i sve dileme su bile otklonjene.

Poslednjih 10-ak minuta za Oldam odigrao je i sin menadžera Liverpula, Anton Rodžers.