FA Kup - Liverpul ispao od trećeligaša!

• 27. januar 2013.

• 19:03

Ukoliko ste mislili da će se eliminacijom Vile, Totenhema i KPR-a završiti brukanje premijerligaša u FA Kupu, prevarili ste se. Izabranici Brendana Rodžersa uspeli su da ispadnu od trećeligaša Oldhema!

Prvorazredno iznenađenje priredila je ekipa sa severa Engleske, koja se takmiči u Prvoj ligi, što je treće po kvalitetu fudbalsko takmičenje na Ostrvu.

Oldhem je kao domaćin savladao favorizovani Liverpul rezultatom 3:2 i na taj način srušio nadu navijača slavnog kluba sa "Enfilda" da bi u tekućoj sezoni barem jedan trofej mogao da bude donesen u Liverpul.

Domaći su najavili iznenađenje vođstvom u ranoj fazi meča a Metju Smit je bio strelac u drugom minutu utakmice.

Suarez je nakon petnaest minuta od vođstva Oldhema poravnao na 1:1 i činilo se da će Redsi ipak obaviti posao na pravi način ali nije bilo onako kako su priželjkivali navijači gostiju.

Smita će sanjati još dugo odbrana Liverpula pošto je drugim golom u 45. minutu doneo Oldhemu novu prednost koja je na početku drugog poluvremena povećana na 3:1!

Džo Alen je smanjio na 3:2 deset minuta pre kraja susreta ali se ispostavilo da je to bilo dovoljno za neslavan poraz Liverpula i istorijski uspeh Oldhema u FA Kupu.

Domaćin je na taj način obezbedio plasman u osminu finala FA Kupa a Liverpulu ostaje da se nada da će u Premijer ligi uspeti da obezbedi mesto koje će ih naredne sezone odvesti u LŠ ili da kroz Ligu Evrope traži trofej.

Golove sa današnjeg meča pogledajte OVDE!