FA kup: "Lisice" se obrukale!

nedelja 06.01.2019.
19:29

Četvrtoligaš iz Velsa izbacio ekipu koja je pre par godina osvojila Premijer ligu.

EPA/PETER POWELL

Fudbaleri Njuporta slavili su na svom terenu protiv Lestera u trećem kolu FA kupa sa 2:1 (1:0).

Poveli su domaći igrači preko Meta u 10. minutu i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku je Puel izmenama pokušao da razmrda ekipu, a to je urodilo plodom tek u 82. minutu, kada je Rašid Gezal poravnao rezultat.

Ipak, samo tri minuta nakon što se Alžirac upisao u listu strelaca, penal za Njuport, precizan izvođač bio je Ejmond, Njuport je poveo sa 2:1.

Do kraja nije bilo promene rezultata, veliki dan za omaleni klub iz Velsa, dok "Lisice" sa druge strane treba dobro da se zapitaju ako su ovo uspeli da izgube.

Kako je Aleksandar Mitrović ranije danas izrastao u tragičara Fulama i koliko je golova Mančester siti spakovao niželigašu, pogledajte u nastavku.